Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 07:51
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Każdy jest inny


Arleta Dobrowolska 2010-05-09


Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego ludzie oceniają innych, których czasami nawet nie znają. Często ta ocena może kogoś mocno zaboleć.

Nie jestem święta i czasem też wyrażam swoją opinię na czyjś temat, ale bez przesady. Jest sytuacja, gdy idę z grypką znajomych i obok nas przechodzi kilka osób, którzy są ubrani na czarno, mają kilka kolczyków na twarzy, tatuaże itp. I słyszy się komentarz, nieprzyjemny komentarz. A co nam do tego czym się zajmują, co lubią i w ogóle? Mają takie upodobania, nie ukrywają się, są po prostu sobą.

Jak to mawia nasz proboszcz „Nie nam oceniać”, w tym przypadku się z nim zgadzam. No, bo po, co mamy oceniać innych skoro ich nie znamy? Z nami tak już jest, że innych to możemy obgadywać i takie tam, a jeżeli ktoś na nas złe słowo powie to od razu Armagedon. Trzeba tego kogoś skopać, bo mnie skrytykował, a może należałoby postawić się w imieniu tego kogoś. Zamienić się miejscami. Nie podobało by się nam to…

„Nawojka” jest po to by pisać i czytać, więc jeżeli komuś się nie podobają moje artykuły, albo innych osób, to po, co je czytają? No po, co? Nie czytaj i nie komentuj, bo nie wiesz, o czym myślał twórca tekstu i nic Ci do tego. Powstrzymaj się od złośliwych komentarzy.

Każdy jest inny, każdy ma własne cele w życiu, własne talenty, które wykorzysta jak chce. Przykład możemy wziąć ze świata muzyki. Co nam do tego, że Lady Gaga miała puszki we włosach. Chciała to miała, czy to trudno zrozumieć? Chyba nie. Ktoś lubi być ubrany na czarno, nie oznacza to, że jest satanistą, albo cos takiego. Jest sobą i tyle.

Popatrzcie lepiej na własną osobę, bo u każdego widzicie wady tylko nie u siebie.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor