Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 23 stycznia 2022 - 13:23
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Nie zawsze będzie w życiu kolorowo, ale nie poddawaj się i bądź wytrwały ..!


Katarzyna Marczewska 2010-05-28


Życie wcale nie jest łatwe...
Do napisania tego artykułu podkusiło mnie pewne wydarzenie, jednak nie mogę ujawnić dokładnie o co chodzi ( niestety nie mam do tego zgody).

Wielu z nas ma marzenia i stara się je zrealizować, jednak niekiedy na realizacje marzeń potrzebujemy wsparcia najbliższych nam osób. Znam osobę, która stara się od bardzo dawna, jednak rodzice nie wspierają jej w pasji, a powiem nawet utrudniają wyznaczony przez nią cel. Jednak wciąż wierzy, że sama da radę i pewnego dnia udowodni, że warto było jej pomóc. Życie jednak jest bardzo skomplikowane, nie mając zgody rodziców nie da się wszystkiego zrobić samemu, kiedy nie jest się pełnoletnim.

Ostatnio rozmawiając z tą właśnie osobą dowiedziałam się od niej, że ktoś spytał jej pewnego razu, czemu rodzice nie wyrazili zgody na pewien wyjazd, na którym rozwinęła by swój talent, zrobiło jej się bardzo przykro i wtedy zrozumiała, że dotychczasowe starania nie mają sensu skoro wszystkim jest to obojętne, a ona jest niezauważalna..

Takie jest życie i takie są jego realia. Trudno jest mi opisać ten przypadek, ponieważ nie mam zgody na to, aby opisać o co i o kogo dokładnie chodzi, jednak pragnę poruszyć ten temat, ponieważ to właśnie my możemy pomóc takim osobom. Możemy spytać czego potrzebują, a nawet wystarczy szczera rozmowa i wsparcie z naszej strony.. wsparcie daje wiele człowiekowi.. Tak też właśnie podczas naszej rozmowy namówiłam swego znajomego, aby się nie poddawał... Swoim artykułem chcę po prostu udowodnić, że przyjaźń to nie tylko radość, śmiechy, zabawy, to także wsparcie i pomoc, a czasem nawet chwila milczenia i wyrozumiałość. W mej głowie rodzi się pytanie: Czy marzenia się spełniają? Moim zdaniem tak, jeśli masz kieszenie pełne pieniędzy to na pewno, ale przyda się także wsparcie najbliższych .. zależy też o jakie marzenia chodzi..( bo niektóre być może do spełnienia nie są;) ) ale życie potrafi płatać figle, aby dojść do wyznaczonego przez siebie celu trzeba mieć naprawdę silną wiarę w to, że się uda i silną psychikę, nie można łatwo się poddawać. Jednak nie zawsze dajemy radę, kiedy wiemy o tym, że nikogo nie interesuję to, jak bardzo się staramy, a zwłaszcza rodziców, tak jak w tym przypadku .. Nie pozwólmy na to, aby nasi znajomi rezygnowali z marzeń, pomóżmy im w ich realizacji, a oni pomogą i nam..

Raz jeszcze apeluję do wszystkich czytelników „Nawojki" - NIE PODDAWAJCIE SIĘ, A BYĆ MOŻE SIĘ UDA, BADŹCIE WYTRWALI! Nie wstydźcie się rozmowy z przyjacielem, jeśli nie potraficie sobie z czymś sami poradzić nie bójcie się pytać innych co zrobili by w waszej sytuacji, „nie porzucajcie nadziei jak się cokolwiek dzieje''.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor