Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 23 stycznia 2022 - 12:34
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Psychologiczna, najważniejsza wartość w życiu


Agata Kozłowska 2008-12-04

Obrazek:W jak wartość

Poruszyłam ten temat w tamtym roku i postanowiłam, że go skończę.

W poprzedniej mojej wypowiedzi napisałam, że najważniejszą wartością w życiu jest nasze zdrowie i rodzina.

Chciałabym rozwinąć ten temat nawiązując do świata psychologi.Trzecią z kolei naważniejszą watrościa psychologii jest inteligencja człowieka.

Hmm..Inteligencja.. co to takiego? "Poszukiwanie inteligentnego życia we wszechświecie" to tytuł skeczu Lily Tomlin, żart z ludzich szaleństw i słabostek. Tytuł ten nawiązuje do dwóch znaczeń słowa "inteligencja": sprawność (jak w słynnej inronicznej definicji jako "wszystko, co się da zmierzyć testem inteligencji") oraz racjonalnej myśli, podobnej do myśli człowieka (drugie znaczenie).

Inteligencję zdefiniować jest trudno lecz "eksperymenty myślowe", które możemy znależć w książkach powinny nam to wyjaśnić np:(eksperyment z kosmitą, który pod każdym względem wygląda odmiennie od nas...)

Podejmowanie decyzji, "racjonalnie" według zestawu reguł, oznacza opieranie tych decyzji na jakichś podstawach prawdy : "zdolność z rzeczywistością" czy poprawnosci wnioskowania.

Jest rówznież jeszcze jedno kryterium, mianowicie: dążenie do celu mimo przeciwności jakie nam stawia życie. Zdarza się, że dążąc do czegoś występują jakieś nieprzewidziane sytuacje. Sytuacje, które mogą komplikować nasz zamierzony cel.Inteligencja jest więc zdolnością osiągnięcia celu mimo przeciwności dzięki decyzjom opartych na racjonalnym myśleniu (regułach).

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor