Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 07:42
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


W życiu zdarzają się takie chwile...


2007-11-12


Nikt z ludzi nie wie co przydarzy mu się za godzinę lub następnego dnia. Żaden człowiek nie jest przygotowany na figle, które płata mu los. W życiu każdej istoty żywej pojawiają się rożne chwile- dobre i złe.

Jedną z chwil jest chwila cierpienia, która pojawia się wtedy, gdy ktoś komuś zada jakiś ból. Może ona być spowodowana np. utratą bliskiej osoby. Każdy z nas ma uczucia i nie lubi słuchać docinek na swój temat. Sprawia mu to ból i takiej osobie jest przykro. Dobrze w takich sytuacjach jest mieć kogoś bliskiego komu można się wyżalić.

Zdarzają się także chwile radości, które powoduje np. dobra ocena lub wygrana na olimpiadzie. Taka sytuacja może być także gdy odwiedza nas rodzina, z którą długo się nie widzieliśmy. Człowiek w takich sytuacjach cały czas się uśmiecha i chce podzielić się swą radością z innymi. Nieraz w takich sytuacjach chce nam się skakać, śpiewać lub klaskać.

Następna chwila jest chwila relaksu. W takiej sytuacji możemy słuchać muzyki, czytać książkę lub jeść ulubiony batonik. Zdarza się także, że stwarzamy sobie przy tym odpowiedni klimat np. zapalamy świece. Chwila relaksu pomaga nam odłączyć się od przyziemnych spraw i zapomnieć chodź na chwile o kłopotach.

Niestety istnieje w dzisiejszych czasach także chwila nieporozumienia. Nie jest to zbyt miła sytuacja. Często kłócimy się z drugim człowiekiem o „coś”. Niekiedy jednak okazuje się, że źle zrozumieliśmy sprawę lub ktoś źle nam przekazał informację i potrafimy się pogodzić i dojść do porozumienia.

Ostatnią chwilą, którą chcemy przedstawić jest chwila zapomnienia. Na przykładzie dorosłego człowieka bywa tak, że zrobi coś czego normalnie by nie zrobił. Poskacze np. z dzieckiem na skakance lub „powygłupia” się z psem. Dla czyścioszka chwilą zapomnienia będzie pozostawienie brudnych naczyń po obiedzie na „później”. A dla prymusa zgłoszenie nieprzygotowania z jakiegoś przedmiotu.

W życiu każdego pojawiają się chwile dobre i złe, sytuacje wzlotów i upadków. Według nas najpiękniejsza jest chwila zapomnienia. Robimy wtedy rzeczy, które normalnie nie „przyszłyby” nam do głowy. To fascynujące, że życie człowieka podzielone jest na tyle chwil. Nawet nie zdajemy sobie sprawy kiedy one się zmieniają. Wymieniłyśmy i opisałyśmy tylko kilka kilka takich sytuacji, ale wiemy, że istnieją inne chwile np. chwila namiętności, chwila entuzjazmu, albo chwila poczucia bezpieczeństwa. Każdy człowiek powinien cieszyć się z życia i korzystać z niego jak tylko się da, a w ciężkich chwilach powinien sobie radzić i dzielnie stawiać im czoło.
Ania&Aneta

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor