Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 09:05
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


"Zabrałeś mi miejsce, zabierz moje kalectwo".


2006-12-01


Na parkingach są wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Odznaczają się kopertą. Często zdarzają się sytuacje, że osoby nieupoważnione do parkowania na tym terytorium jednak to robią. Tym sposobem zabierają miejsce tym, którzy go potrzebują.

Ten artykuł postanowiłyśmy napisać, iż byłyśmy świadkami takiej sytuacji. Kiedy to w pełni sprawny pan zaparkował na kopercie, bo to akurat miejsce było dla niego bardziej odpowiednie niż inne. Zdawało mu się, że nie czyni nikomu krzywdy.

Tytułowe hasło mówi, że jeżeli ludzie mają czelność zajmować miejsca na parkingach niech także odbiorą kalectwo osób. Wiele razy widzimy takie sytuacje i nikogo one zbytnio nie dziwią. Oczywiście osoby pracujące na parkingach przestrzegają, że tak nie wolno. Osoby łamiące to prawo mogą zapłacić mandat. Odbieranie miejsca jest bardzo przykrą sytuacją dla osób poszkodowanych. Ludzie źle zatrzymujący swoje auta okazują tak jakby pogardę i brak szacunku wobec osób kalekich. Źle czyniący ludzie na pewno nie chcieliby być w sytuacji osób niepełnosprawnych.
Asia&Ania

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor