Do:
Od:

Adam Błażejewski 2014-02-26

Na Emirates Stadium spotkali się monachijczycy z Kanonierami. Faworytem był Bayern, ponieważ w tamtym roku to oni pokonali Arsenal. Trenerem Bayernu jest Guardiola, a u londyńczyków Wegner.

Na początku to Arsenal prowadził grę, ale nie wykorzystali rzutu karnego, ponieważ wspaniałą interwencją wykazał się Manuel Neuer. Pod koniec pierwszej połowy Wojciech Szczęsny dostał czerwoną kartkę po sfaulowaniu Robbena w polu karnym.

Na bramce stanął Fabiański, a strzelał Alaba. Na nieszczęście Bayernu nie strzelił gola. Po przerwie w 54 min. bramkę zdobył natomiast Toni Kroos pięknym technicznym strzałem.  Bayern od tej pory grał już coraz lepiej i składniej. Po wejściu Thomasa Mullera , monachijczycy zdobyli kolejną bramkę.

Arsenal został pokonany 2:0 w pierwszym z dwóch meczów i ma coraz mniejsze szanse na wejście do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Kolejny mecz zostanie rozegrany