Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Środa, 19 stycznia 2022 - 21:01
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Edukacja na wesoło- VI sympozjum naukowe w Zespole Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą


Bet & Paulla 2008-04-07


W dniach 31.03 - 1.04 br. odbyło się VI sympozjum naukowe, którego tematem było; "Edukacja medialna. Młodzież. Wartości- nieuczesanych myśli kilka."

Gośćmi tegorocznego spotkania byli: J.Eksc.Ks.Bp płocki Piotr Libera, Ks.dr Józef Kloch, dr Monika Przybysz, redaktor Marcin Jakimowicz oraz dziennikarka Krystyna Czubówna.

Sympozjum rozpoczęła przemowa dyr.Jerzego Rzekońskiego, który poprzedził występ młodzieżowo- dziecięcej orkiestry dętej działającej przy Dobrzyńskim Domu Kultury "ŻAK". Uwagę zwracał wystrój sali, którego symbolikę
przybliżył nam zastępca dyrektora pan Paweł Śliwiński. Warto dodać, że na sympozjum gościło jak zwykle wiele młodzieży z pobliskich szkół, dlatego też sprzyjało to zawarciu nowych znajomości.

...


Pierwszego dnia Ks. Kloch poruszył kwestię "nawracania się przez internet",
„Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść (1 Kor 10,23) – o mądrym korzystaniu z mediów słów kilka” to temat o którym opowiadała pani doktor.

W trakcie pierwszego dnia sympozjum odbywały się także zajęcia dla młodzieży, na których młodzież mogła rozwinąć swoje zainteresowania
* warsztaty psychologiczne
* warsztaty dziennikarskie
* warsztaty reklamowe
* warsztaty radiowe
* warsztaty muzyczne
* warsztaty plastyczne
* warsztaty matematyczne
* warsztaty językowe
* warsztaty teatralne
* warsztaty informatyczne
* ruch turystyczny
* fotografia cyfrowa
Zajęcia trwały w równoległym czasie, tak aby potem można było dokonać podsumowania naszej pracy (podsumowanie odbyło się w budynku OSP).

Drugiego dnia Ks.Bp odprawił Mszę Świętą po czym objął funkcję honorowego gościa sympozjum. W tym czasie red. Jakimowicz wygłosił wykład pod tytułem "Podłączeni do Matix’u – o „plastikowym” świecie i „sztucznych” ludziach”. Na koniec pani Krystyna Czubówna wraz ze swoim menagerem dzieliła się swoimi refleksjami, czyli „Z wielkiego świata. Refleksje dziennikarza”.

Wieczorem można było obejrzeć występ kabaretu Neo-Nówka i wysłuchać piosenek wykonywanych na konkursie „Młode talenty wokalne”. Podsumowano także konkurs fotograficzny.


Poprzednie sympozja nosiły hasła takie jak na przykład: „ŻYĆ W PEŁNI, ALE JAK?” - , „RODZINA, ALE JAKA?”, „PRZYJAŹŃ, ALE JAK – ”, „UCZYĆ SIĘ, ALE JAK, WIERZYĆ, ALE PO CO? ”- NIEUCZESANYCH MYŚLI KILKA. Tradycją sympozjum stała się Msza Święta sprawowana przez gości honorowych w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP.

Organizatorzy myślą już nad kolejnym tematem sympozjum, miejmy nadzieję że okaże się on równie trafny jak poprzednie.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor