Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Środa, 19 stycznia 2022 - 20:18
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Gazeta Dobrzyńska od zaraz


2006-10-14


Stanisław Białowąs, redaktor naczelny „Gazety Dobrzyńskiej” nie boi się wyzwań. Owa gazeta to kolejne dzieło dziennikarza.

Na ostatnim spotkaniu „Nawojki” mieliśmy przyjemność gościć tego Pana. Opowiedział nam, jak to się wszystko zaczęło z dziennikarstwem w jego przypadku. Pierwszy swój artykuł Pan Stanisław napisał do Gazety Pomorskiej. Był on o białych myszkach, które zobaczył na wystawie.

Pan Białowąs jest emerytowanym dziennikarzem. W ciągu wielu lat swej pracy pisywał do wielu różnych gazet m.in. „Nowości” (pismo toruńskie), gazety „Kujawy”, był nawet jej szefem. Obecnie redaguje pięć gazet regionalnych.

„Gazeta Dobrzyńska” nie ma własnej siedziby. Ukazywać się ma co kwartał. Koszt wydania jednego nakładu wynosi 3000zł. Wszelkie wydatki pokrywa Urząd Gminy.

Następnego numeru gazety możemy spodziewać się w grudniu (będą też artykuły „Nawojki” ;-)). Jak się dowiedzieliśmy, władze miasta chętnie udzielają wywiadów i wypowiadają się na temat miasta.

Pan Stanisław nigdy wcześniej nie miał bliższego kontaktu z dobrzyńską młodzieżą, dlatego też nie słyszał o naszej gazetce. Być może po tym spotkaniu będzie częściej odwiedzał naszą stronę internetową.
Kasia i Lidka

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
4. Gazetę... Kasia 2007-09-03
3. czy ktoś wie Anonim 2007-08-27
2. czekam(y) Anonim 2007-05-12
1. :)) lIDzIA 2006-10-16


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor