Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 00:34
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Wszystko dla Was


Katarzyna Staszewska 2007-05-07

Na koncert przyszło wielu ludzi.
Na koncert przyszło wielu ludzi.

W artykule „Radek walczy o życie” przypomnieliście sobie tą postać i poznaliście jakże smutną historię jego choroby. Znajomych i nieznajomych bardzo zasmuciła informacja o tak ciężkim stanie. W szkołach w Dobrzyniu uczniowie nie pozostali obojętni. Mieli niejedną okazję aby pomóc Radkowi i jego mamie skromnym datkiem od serca.

Do udanej akcji należy też koncert „Pomóż Radkowi i Basi”, który odbył się w niedzielę, 15 kwietnia o godzinie 17.00 w Zespole Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą. Koncert ten został zorganizowany przez Panią Żanetę Kalinowską oraz koło wolontariatu działające w Publicznym Gimnazjum w Dobrzyniu.

Na specjalnie przygotowanej sali (w kolejnych dniach odbyło się tam sympozjum) wystąpili gimnazjaliści, licealiści, uczniowie technikum oraz studenci. Przeboje Dżemu, Kasi Kowalskiej, Maryli Rodowicz czy Bajmu wykonywali między innymi: Justyna Krzesiak, Agata Kwiatkowska, Edyta Wojtczak, Karol Kalinowski.

Goście mogli wysłuchać też efektownego popisu saksofonistów. Na koniec koncertu Marta Wierzbicka zaprezentowała wiersz autorstwa Kacpra Gładkowskiego „Pustka”, który można czytać na stronie Nawojki.

Na koncert przyszło wielu ludzi dobrego serca. Koledzy Radka z Dobrzynia, jego klasa wraz z wychowawczynią z Liceum Marii Konopnickiej we Włocławku oraz zwykli ludzie, którzy chcieli okazać jakąkolwiek pomoc. Koncert na pewno należy do udanych.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor