Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Poniedziałek, 22 października 2018 - 06:26
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Idealiści w zdarzeniu z rzeczywistością, zmieniają się czy to świat ich zmienia?


Lidia Szczypińska 2007-03-31


Aby dokładnie zrozumieć temat jaki poruszam wypadałoby wyjaśnić pojęcie IDEALIZM . Otóż idealizm z języka francuskiego idéalisme to postrzeganie osób, świata i zjawisk jako lepszych i piękniejszych niż w rzeczywistości, filozoficznie pogląd przypisujący wyższość zjawiskom duchowym nad materialnymi

Więc idealista widzi wszędzie dobro, kochających się ludzi, wieczną sielankę, tylko szczęśliwe zakończenia. To tak jakby nosił cały czas różowe okulary. Szczerze mówiąc nie mam jeszcze konkretnego zdania czy to świat zmienia idealistów, czy to właśnie idealiści zmieniają świat. Jednak coraz bardziej przekonuje się, że w pewnym stopniu świat ich zmienia.

Jak wcześniej napisałam idealista to człowiek, który widzi tylko dobre strony życia, szczęście, radość, zdrowie. Jego oczy nie wiedzą co to ból, głód, cierpienie. Z każdej sytuacji potrafią wydobyć dobro.

Bardzo często to pomaga przetrwać te złe chwile, jest pocieszające, łagodzi konflikty, podsuwa lepsze rozwiązania. Jednakże nie zawsze można znaleźć we wszystkim dobro. Czasem świat jest brutalny i stawia sytuacje bez wyjścia. Jak w takich chwilach można się śmiać, szukać dobrej energii, kiedy cały świat zwala się na głowę?

Niekiedy poglądy idealistów można włożyć w przysłowiowe bajki. Z drugiej strony optymistyczne podejście pomaga przeżyć ten najgorszy okres. Idealiści potrafią cieszyć się życiem - czerpać z niego wszystko to co najlepsze. Jednak kiedyś nadejdzie w ich życiu moment, w którym nie będą mogli się śmiać, ani myśleć, że „wszystko się jakoś ułoży”, właśnie wtedy przyjdzie czas, w którym będą zmuszeni zrozumieć, że nie wszystko jest ładne, dobre i każdy każdego kocha i szanuje.

W tym momencie świat - rzeczywistość ich zmieni, wyjdą z ukrycia wszystkie te rzeczy, których dotąd nie dostrzegali. To będzie dla nich dosyć traumatyczne. Będą zmuszeni zdjąć z twarzy uśmiech i zacząć twardo stąpać po ziemi. Widzieć dobro i zło, radość i smutek. Niekiedy niektórzy mogą tego nie wytrzymać i skończyć ze swoim życiem. Czy to jest zachowanie idealisty??? Nie!!! Ludzie muszą wiedzieć, że świata nie da się zmienić tak po prostu z dnia na dzień.

Jednak nie można się poddawać.
Kończąc moja wypowiedź na temat idealistów pragnę podzielić się z Wami moim zdaniem. Uważam, ze to świat zmienia idealistów, zmienia ich codzienność, rzeczywistość, ludzkie problemy. Chociaż starają się widzieć jego piękno, lepsze jutro, nie zawsze da się patrzeć przez różowe okulary. Prawda jest taka, że prawa rządzące światem są brutalne i to one decydują o tym co się w nim dzieje.

Idealiści chcieliby zmienić świat jednak świata nie da się zmienić tak „od zaraz”. Taka jest rzeczywistość.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

KalendarzWebvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor