Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 00:42
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Mały Książę


Blondaskinia 2008-05-05


Ostatnio (jakieś 2-3 dni temu) przeczytałam książkę, jak łatwo domyślić się pierwszoklasistom z mojej szkoły, jej tytuł to: ,,Mały Książę''.

Autor na samym wstępie stwierdza, iż dorośli nie potrafią zrozumieć dzieci. I tu się z nim zgadzam (uśmiechnięta minka). Następnie pisarz opowiada o swoim locie nad pustynią, podczas którego doszło do uszkodzenia silnika. W trakcie jego naprawy spotyka pewnego chłopca, który opowiada mu o swoich przygodach. Przytrafiły mu się one w toku wyprawę na Ziemię. Stwierdza z własnego doświadczenia, że ludzie są zainteresowani tylko sobą.
Najbardziej podoba mi się fragment tekstu, w którym Książę przedstawia swoje spotkanie z Lisem, jak go oswoił i zaprzyjaźnił się z nim. Po tych wszystkich opowiadanych historiach autorowi zaczyna brakować wody do picia. Wyruszył więc ze swoim kompanem w jej poszukiwaniu. Kiedy już ją znaleźli, a twórca tej książki naprawił silnik, dochodzi do pożegnania między nim, a swoim powiernikiem. Akcja utworu kończy się, kiedy Mały Książę powraca na swego asteroidę (stamtąd przybył na naszą planetę), gdzie pozostawił Różę- swoją przyjaciółkę.
Ta książka jest bardzo wzruszająca i miła w czytaniu. Jest niewielka objętościowo, co na pewno jest jej atutem dla większości młodzieży. Polecam ją wszystkim miłośnikom przygód.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ... Czytelniczka 2008-11-16


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor