Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Czwartek, 27 stycznia 2022 - 23:59
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Od najstarszego do najmłodszego


Agnieszka Bartoszewska 2008-10-16


Każdy z nas ma rodzinę i miejsce, jakie w niej zajmuje. Ja na przykład jestem starszą siostrą. Ale również Ty może jesteś jedynakiem lub najmłodszym z rodzeństwa albo masz kilkoro braci albo sióstr. To właśnie kolejność urodzenia wpływa na nasz charakter i wybór drogi życiowej. Sprawdź czy naprawdę tak jest.


Najstarszy ( a), jedynak ( a)
To właśnie te osoby dobrze czują się w roli przywódcy czy kierownika. Ciągle chcą osiągać jak najwyższe sukcesy. Spowodowane jest oto tym, że zawsze oczy rodziców są na nich skierowane gdyż uważają, że powinni dawać przykład młodszemu rodzeństwu. Na pewno większość najstarszych i jedynaków przyszłości są odpowiedzialne i pracowite.

Jeżeli jesteś najstarszym będziesz świetnym kierownikiem w jakiejś firmie. Doskonale będziesz podejmował szybkie decyzje.


Środkowy (a)
Większość tych osób bywa niezdecydowane. Szukają potwierdzenia u innych w swoich decyzjach, Łatwo nawiązują przyjaźnie, ale szybko z nich rezygnują. Jeżeli jesteś drugi (a), albo trzecia ( a) lub kolejny z rodzeństwa na pewno walczysz o uwagę rodziców. Na pewno poradziłbyś sobie w roli mediatora. Dobrze będziesz sobie radził w dużym gronie lub nagłej sytuacji. Potrafisz rozwiązywać konflikty. Sprawdziłyby się w roli prawnika. Radzę taki osobą, aby były bardziej pewne siebie.


Mała siostra, mały brat
Ci najmłodsi są zawsze wszystkiego pewne. Nie myślą o tym, że się coś nie uda. Przyczyna tego jest to, że wszyscy rodzinie chcą zawsze dla nich jak najlepiej

i spełniają ich życzenia. W dorosłym życiu są pewne siebie i ufają człowiekowi. Najlepsza dla nich jest praca na własny rachunek.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor