Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 01:14
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Pewnego...


Blondaskinia 2008-10-09


...wieczoru, wracałam z moją koleżanką Beatą(redaktorką ,,Nawojki") ze słynnego dobrzyńskiego -POLOmarketu. Na środku ulicy, w okolicach figurki św. Antoniego znalazłyśmy bardzo zranionego ptaka.

Po dłuższym przedyskutowaniu sprawy ruszyłyśmy do mnie do domu po łopatę w celu przeniesienia zwierzątka w bezpieczne miejsce. I tak idąc późnym wieczorem, targając łopatę(trochę wyglądałyśmy jak jacyś zabójcy chcący zakopać ofiarę późno godziną, aby nikt tego nie widział) doszłyśmy do miejsca gdzie znajdował się ptak.

Kiedy już miałam go ''podwadzić'' na łopatę opanował mnie lęk że mogę mu zrobić jeszcze większą krzywdę skoro cały krwawił i miał bardzo głęboką ranę. Nie odważyłam się mu pomóc. Beata poszła do domu, ja opowiedziałam całą historię mojej siostrze prosząc by poszła wraz ze mną jeszcze raz do tego ptaszka bo nie mogłam przeżyć, że skazałam go na przejechanie przez samochód lub jakiś inny pojazd. Zgodziła się. Przypatruje się miejscu, w którym go ostatnio widziałam i nic. Nie ma go już. Na pewno nic go nie przejechało bo by widać było ślady krwi, a tu żadnej plamki. Wyraźnie sam sobie poradził.

Z jednej strony żałuje, że mu nie pomogłam kiedy była taka okazja w końcu nie wiem co tak naprawdę się z nim potem stało. Natomiast z drugiej nie wiem co by się wydarzyło jak już bym go wzięła na tą łopatę, czy nie powiększyłabym mu rany i nie wystraszyła go bardziej?
Czasami myślę co się z nim stało, ale tego już pewnie się nie dowiem. Postanowiłam, że jeśli kiedykolwiek przydarzy mi się jeszcze coś takiego to pomogę takiemu stworzeniu.

Blondaskinia
- z pozdrowieniami dla wszystkich chorych zwierzątek :)

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor