Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 23 stycznia 2022 - 14:07
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Automania


Norbert Bąkowski 2011-02-22


Serdecznie witam wszystkich samochodowych maniaków mam nadzieję, że spodoba się Wam mój artykuł. Na początku chciałbym omówić część debiutów 2011r.(pierwszy kwartał). Samochody, które według mnie zasługują na omówienie w pierwszej kolejności to: BMW Serii 6, HYUNDAI GENESIS COUPE, PEUGEOT 508. Omówię także otwarcie pierwszego salonu Maserati w Polsce.
BMW Serii 6
W przeciwieństwie do swoich odważnych przeciwników klasyczne auto. Posiada wiele podzespołów z BMW serii 5 i 7. W wersji kabrioletu będzie dostępna w Polsce w I kwartale, a w coupe w II kwartale. Być może w 2012 r. wyjdzie w wersji sedan chyba, że otrzyma symbol „Seria 8”
Moc silnika: 245-580KM

HYUNDAI GENESIS COUPE

Dotychczas dostępny był tylko w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej, teraz trafi do Europy. Jednak na naszym Kontynencie ma zostać sprzedanych tylko 2 tyś. sztuk, koncern rozważa sprzedasz w Europie limuzyn Genesis i Equus.
Moc silnika: 210-306KM
Peugeot 508
Jest on rywalem Passat i Insygni. Ma on fantastyczne wnętrze, które zaprojektował nasz stylista Adam Bazydło. Peugeot zaprojektowany zgodnie z nową estetyką marki ma zastąpić „407 i 607”. Jest w wersji sedana i kombi, ale na bazie auta mogą powstać także coupe i cabrio. Rewelacją jest, jakość, z jaką został wykonany kokpit.
Moc silnika: 112-204KM
Maserati w Polsce
We wrześniu otwarto pierwszy salon Ferrari, a na początku br. ma zostać otwarty salon Maserati. W ofercie znajdą się te same auta, co na świecie.
· Grand Turismo Moc silnika: 405-450KM
· Gran Cabrio Moc silnika: 440KM
· Maserati Quattroporte Moc silnika: 400-440KM
Jedynie Bugatti i Lamborghini nie zostaną sprowadzone do naszego salonu.
To już koniec. Do zobaczenia wkrótce.
Norbert Bąkowski

Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj



Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor