Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 23 stycznia 2022 - 13:43
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Wróżby


Agnieszka Bartoszewska 2007-11-19


Zbliżają się Andrzejki. To taki dzień w roku kiedy wróżymy, zastanawiamy się nad przyszłością i marzymy o wielkiej miłości. Jest to doskonały czas na zastanowienie się nad tym, czy warto w nie wierzyć. Jaki jest ich sens i znaczenie.

Zadaniem ich jest przepowiadanie przyszłości lub ujawnianie przyczyn danej sytuacji. Źródłem wróżb jest wiara w istnienie sił nadnaturalnych i możliwość kontaktowania się z tymi siłami. Mają na celu uzyskiwanie informacji.

Najczęstszą formą wróżbiarstwa są : wróżenie z ukształtowania ziemi ( geomancja ) oraz wróżenie z ciał niebieskich ( astrologia ).

Dużo osób korzysta z horoskopów. Tworzy się je przez obliczenia astrologiczne i matematyczne. Znajdują się w nim przepowiednie i porady od wróżek.

Coraz więcej osób korzysta z usług wróżek. Większość klientów takich gabinetów to osoby z problemami, które nie potrafią ich rozwiązać. Rolą wróżki jest ostrzeganie i doradzanie w sprawach życiowych. Zadaniem jej jest informowanie o sprawach, których człowiek nie jest wstanie zobaczyć.

Moim zdaniem wróżenie świetny sposób rozrywki. Mogą być podpowiedzią w sprawach życiowych. Czy chcesz w nie wierzyć? Nie polecam, są dobre tylko jako zabawa.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor