Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 07:34
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Zadziwiające...


Ania & Aneta 2007-10-22


Niespełna 1,2 tys. uczestników zgromadziła zorganizowana w Paryżu próba pobicia rekordu w kategorii liczby par całujących się w jednym miejscu (informacje zawiera Księga Rekordów Guinnessa). Stolica Francji została daleko w tyle za Budapesztem, gdzie w 2005 roku jednocześnie całowało się 11 570 ludzi.

Być może wytłumaczenia dla niskiej frekwencji należy szukać w tym, że zawody zorganizowano w dzielnicy wieżowców i centrum biznesu La Defense. Pojawiły się także nowe pomysły, aby organizować konkursy np. na najdłuższy pocałunek. Wielu ludzi zastanawia się teraz, czy nadal Paryż jest najbardziej romantycznym miejscem. Oczywiście, że tak przecież chodzi nie tylko o bicie rekordów, ale także o klimat i przytulne miejsca.

Każdemu z nas łóżko kojarzy się z bardzo przyjemnym meblem, w którym wypoczywamy i regenerujemy swój organizm. Jednak 23 czerwca 2000 roku Lee Graber z USA pokazał, że może być inaczej. Mężczyzna leżał pomiędzy dwoma łóżkami z gwoździ, z których górne ważyło 752.5 kg przez 10 sekund. Ciężar umieścił na nim dźwig. Największym trudem było kontrolowanie oddychania, musiał się uspokoić, żeby nie rozerwać naczyń krwionośnych w mózgu. Ten wyczyn wymagał wielkiej odwagi 752.5 kg to nie jest mało!!!


Zamieszkała w Chicago Kim Goodman posiada zdumiewająca umiejętność. Potrafi ona wysunąć oczy z oczodołów na odległość 11cm. To zadziwiające, ale prawdziwe...
Przedstawiłyśmy wam kilka zadziwiających, szokujących, ale prawdziwych wyczynów. W naszej redakcji pojawił się już kiedyś artykuł o rekordach Księgi Guinessa, ale według nas to bardzo ciekawy temat. Tym bardziej, że owa księga obchodziła swoje pięćdziesiąt lecie i przybyło kila ciekawych numerów. Informatorzy szacują, że zapisanych nowych wyczynów zostanie około 20-30.

Ania&Aneta

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor