Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 08:54
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Barbie i LEGO ciągle na topie


Katarzyna Staszewska 2006-11-14


Bawią się nimi i dziewczynki i chłopcy. Co trzy sekundy ktoś na świecie nabywa lalkę Barbie. Klocków LEGO jest tak dużo, że każdy człowiek na świecie otrzymałby po sprawiedliwym rozdzieleniu po 52 elementy.

Od 10 listopada można oglądać w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki wystawę pt. ‘The Wonderful World of Barbie and LEGO’. Możemy tu prześledzić prawie 50 lat historii najpopularniejszej lalki świata i o 10 lat starszych klocków LEGO.


Barbie wymyśliła w 1958 roku Ruth Handler. Podglądając zabawę swojej córki z koleżankami wpadła na pomysł lalki. Nazwała ją od jej imienia – Barbara, zdrobniale Barbie. Do dnia dzisiejszego produkowane są lalki policjantki, lekarki, a nawet kandydatki na prezydenta. Barbie osiągnęła do tej pory sprzedaż na kwotę czterech miliardów dolarów i zajmuje pierwsze miejsce na liście „najbogatszych” zabawek.


Jak nazwać firmę produkującą zabawki? Duńczycy wpadli na prosty pomysł. LEGO to po duńsku ‘baw się dobrze’. Początkowo firma produkowała tylko drewniane zabawki. Nowy pomysł na plastikowe klocki okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziś możemy bawić się klockami przypominającymi drzewa, ludzi, rośliny. Klocki LEGO to drogi interes. Jednak podobnie jak Barbie należy do najdroższych i najlepiej sprzedających się zabawek na świecie.

Wystawa ‘The Wonderful World of Barbie and LEGO’ odwiedziła już takie kraje jak: Niemcy, Szwecja, Dania, Grecja. W każdym z tych miejsc przyjęto ja bardzo serdecznie. Ponad pół miliona ludzi widziało osobiście 50 lat historii Barbie i LEGO.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Obejrzyj mój film Squnxik 2007-12-04


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor