Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 09:02
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Bliscy każdemu sercu... Babcia i Dziadek


Beata Chęcka 2008-01-21

Obrazek:www.poland.biz.pl/.../wspomnienia_babci_rozy

Jak wiadomo te dwie osoby odgrywają bardzo ważną rolę w życiu niejednego wnuczka. Są naszą opoką i schronieniem, uczą wielu mądrych rzeczy i dają od siebie moc ciepłych uczuć. Nie zapomnijmy więc o ich święcie:)

Babcia osoba, która kojarzy się z pachnącym ciastem i ciepłym dotykiem porównywalnym z dotykiem matki. Jej święto obchodzimy 21 stycznia.
Dziadek kochany i zabawny człowiek, który każdy zimowy wieczór potrafi uraczyć ciekawymi opowieściami na jakikolwiek temat- nigdy nie brak mu pomysłów. On zaś świętuje 22 stycznia (poprawiny po Dniu Babci :P ).
Obie te osoby zasługują na naszą miłość i szacunek, toteż w większości szkół podstawowych i przedszkoli, mali aktorzy wraz z opiekunami przygotowują co roku moc niespodzianek, aby uczcić te święta. Jednakże nie zapominajmy o dorosłych wnukach, którzy nie mniej kochają swoich dziadków i również zasypują ich życzeniami.

Z okazji Dnia Babci życzę wszystkim Babciom zdrowia, uśmiechu na twarzy, pociechy z wnuków i Dziadka;) a także czasu i cierpliwości dla wszystkich wokół. Abyście czerpały jak najwięcej miłych chwil z każdego dnia swojego życia.
Dziadkom zaś również życzę zdrowia, niedomkniętych portfeli ;P a także 1000 pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu z rodziną.


Niechaj dziadzio z babciunią tak nam długo żyją,
póki komar i mucha morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
niech się dziadzio z babcią nażyją do woli:)

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ... blondaskinia 2008-01-21


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor