Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 08:12
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Gigantyczna Sieć


Piotr Witkowski 2008-11-24


Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstał Internet? Jakie były jego początki.

Internet nie był tak powszechny, jego początki sięgają lat 60. XXw. Kiedy to firma RAND Corporation prowadziła badania nad możliwosciami dowodzenia w warunkach wojen. Programisci z Rand Corporation podjęli prace nad skonstruowaniem sieci, mogącej funkcjonować pomimo zniszczenia jej częsci.

W 1990r. pierwsza przeglądarka WorldWideWeb rozpoczyna nową erę Internetu. Kolejne powstają rok po roku. "Mosaic" to pierwsza "prawdziwa" przeglądarka. Bardziej nowoczesna "Opera" powstała w Norwegii w 1994r. Obecnie najpopularniejszą przegladarką na swiecie jest "Internet Explorer" została udostepniona 23 sierpnia 1995 roku wraz z Windows 95. Po roku program ten tak się rozpowszechnił, że zdobył 1/3 rynku.

Firma "Yahoo!" w 1994r. rozpoczęła swoją działalność, była to najlepsza wyszukiwarka w tamtych czasach. Na przeszkodzie "Yahoo!" stało dwóch doktorantów Larry Page i Sergey Brin. Z początku chcieli się przyłaczyć do "Yahoo!", lecz postanowili znaleść sponsora i sami założyć firmę. Ich technologia o tyle wyprzedzała "Yahoo!", że gdy użytkownik wpisze dowolne hasło, to zostaje ono dokładnie wyszukane. "Yahoo!" miało problem, ponieważ ich wyszukiwarka wyświetlała mnóstwo stron z pornografią. W 1998r. firma "Google" wkroczyła na rynek i zdominowała wszystkie inne firmy.

W dzisiejszych czasach Internet stał się dla nas rzeczą naturalną. Coraz więcej ludzi na świecie przystepuje do tej międzynarodowej sieci.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. witkos postarales sie :d Urban 2008-11-25
1. hmmm Cymek 2008-11-25


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor