Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 23 stycznia 2022 - 12:49
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Skarbnica wiedzy edukacyjnej - portal edukacyjny NBP


Agnieszka Bartoszewska 2008-03-11


Bardzo często w mediach słyszysz słowa np.inflacja czy PKB. Zastanawiasz się na pewno co to oznacza. W encyklopediach czy słownikach wytłumaczone są one w bardzo fachowy sposób, trudny do zrozumienia. W zabawny i łatwy sposób wyjaśnione jest to na portalu edukacyjnym Narodowego Banku Polskiego,dostępnym na stronie www.nbportal.pl . Zyskał on sobie miano skarbnica wiedzy ekonomicznej.

Portal ten daje nam dostęp do wiadomości i kursów ekonomicznych, porad gospodarczych oraz gier edukacyjnych. Powstał on trzy lata temu. Jest źródłem wiedzy ekonomicznej nie tylko dla najmłodszych, ale i dorosłych. Po zalogowaniu dostępny jest bezpłatny dostęp do artykułów i poradników. Aby się zarejestrować należy podać kilka danych osobowych ,w szczególności adres Email. Znajdują się tam testy o kartach płatniczych i bankowych , o kredytach itp.
W szczególności zadaniem portalu jest edukacja w postaci lekcji m.in. o euro, bankowości, przedsiębiorczości, kredytach czy historii monetarnej. Oprócz tego są ćwiczenia utrwalające wiedzę o ekonomii.


Po zakończonych lekcjach gdy chcemy się odprężyć możemy zagrać w gry, które można podzielić na proste i decyzyjne. Te pierwsze polegają na m. in. na trenowaniu zręczności przez zbieranie ze stołu jak największej liczby banknotów euro. Trudniejsze są gry decyzyjne. W nich gracz ma za zadanie osiągnąć jak największy zysk przez podejmowanie właściwych decyzji.

Warte obejrzenia są również filmiki , prezentacje oraz komiksy. Wyjaśniają różne pojęcia i zjawiska ekonomiczne.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor