Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 23 stycznia 2022 - 13:55
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Świat elektroniki


Piotr Witkowski 2008-12-11


W dzisiejszym świecie sprzęt elektroniczny ułatwia nam życie, a także dostarcza rozrywkę. Chyba każdy z nas posiada swój minicyfrowy świat w komórce czy MP4.

Elektronika XXI w. oferuje niezliczoną ilość sprzętu z ogromną ilością dodatków. Sam posiadam Motorolę Z8. Jest to fajny telefon, ale wgrany do niego "Symbian" strasznie go spowalnia.

Jeśli chodzi o otwarzacze muzyki, to wielką popularnością cieszą się MP4 Ipody. W niektórych mamy możliwość podłączenia się do Internetu. Minitelewizja w kieszeni, mój MP4, służy jako "Pendrive".

Wbudowany jest w nim 2GB pamięci oraz rozszerzenie poprzez microSD do 6GB. Wyśmienita jakość filmów z 2,8' ekranem, dostarcza nam wielu pozytywnych wrażeń wizualnych. Niezastąpiony sprzęt na dalekie podróże i wycieczki.

Firma "Pentagram" stworzyła doskonały player. To jeden z potworów multimedialnych. Odtwarzacz obsługuje formaty Xvid/AVI, można bezpośrednio "wrzucać" filmy bez wcześniejszych przeróbek.

Rewolucyjny czujnik ruchu G Sensor-wyobraż sobie, że wystarczy poruszyć odtwarzaczem, aby nawigować po menu i zmienić utwór. Vanquish R Wave Twin Core jest także doskonałym kompanem, jeśli prowadzisz dynamiczny tryb życia. Wyczuwając ruch Twojego ciała, podczasz biegu lub spaceru, zmierzy dystans, częstotliowść kroków oraz ilość spalonych kalorii.

Zauważa się, że wśród młodzieży, ale także osób w wieku dojrzałym, zwiększa się zainteresowanie nowym sprzętem. Naukowcy cały czas intensywnie pracują by zaspokoić potrzeby i gusta "maniaków elektronicznych" :-)

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor