Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 08:02
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Tolerancja wśród Nas


Daria Górska i Joanna Brzezińska 2010-02-28


Tolerancja-oznacza poszanowanie cudzych poglądów, uczuć, obyczajów i wyglądu, nawet jeśli całkowicie różnią się od naszych.

W społeczeństwie, w którym obywatele mają zagwarantowane pełne prawa obywatelskie zawsze są  duże różnice. Występują one np: w poglądach politycznych,wyznaniach religijnych lub stylu życia.

Abyśmy czuli się dobrze, żyjąc w różnorodnym otoczeniu,potrzebna jest nam tolerancja.

W zeszłym roku we wrocławskim liceum, grupa uczniów złożyła w gabinecie dyrektora pismo, w którym powołując się na zapisy konstytucji, domagała się usunięcia krzyży z sal lekcyjnych. Sprawa ta ogromnie poruszyła zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz opinię publiczną. Uczniowie zostali potraktowani przez dyrekcję liceum bardzo poważnie. Pozwolono im na przeprowadzenie otwartej debaty. Była to właśnie prawdziwa lekcja tolerancji i demokracji.

My powinniśmy szanować wypowiedzi innych, nawet gdy mają oni inne poglądy, bo to właśnie jest w tym wszystkim najciekawsze gdy ktoś ma inne zdanie od nas.

Tolerancja nie opiera się tylko na tym by nie krytykować innych poglądów, lecz też na szanowaniu innego człowieka. Bardzo często słychać w telewizji lub w radiu o tym, że jacyś małolaci znęcają się nad koleżanką lub kolegą z klasy. Potem taka osoba zamyka się w sobie lub są jeszcze inne skutki takich wybryków. Właśnie powinno być jak najmniej takich wypadków. Młodzież powinna się tolerować i pomagać sobie nawzajem."Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina"

Starajmy się utrzymywać tolerancję, bo to od nas zależy jaki będzie ten świat w przyszłości...Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor