Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 23 stycznia 2022 - 14:03
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Więcej miłości niż tańca


Mikołaj Wysocki 2009-03-18


Chwila ,gdy film ”Kochaj i Tańcz” pojawił się na ekranie polskich kin jest przełomowa. Powód mego poruszenia jest prosty. Polska kinematografia po raz pierwszy może poszczycić się tego typu filmem. Jest to dzieło jakby nie patrzeć naszej produkcji.

 

Aktorzy pochodzenia polskiego, akcja dzieje się w Warszawie , film innymi słowy polska produkcja. Sam film został wyreżyserowany przez Bruce’a Parramore’a.

W samym filmie można odnaleźć więcej miłości niż samego tańca. Jak zwykle zwiastun okazał się lepszy od ekranizacji. Niesamowite akrobacje taneczne, które są pokazywane w nim , to jedyne ciekawe i budzące we mnie emocje. Twórca skupił dużą uwagę na muzyce, która wzmaga napięcie. Dekoracje i odpowiednio dobrane kostiumy wpływają na atmosferę filmu. Jednak produkcja rozwijała się pod patronatem TVN, więc musiała załapać kilka beznadziejnych kontekstów z YCD.

Główna bohaterka Hania(Iza Miko) zachowuje się” jak dziecko „w sprawach uczuciowych przynajmniej wobec Wojtka(Mateusz Damięcki). Nie potrafi otwarcie przedstawi mu swoich osobistych planów. Daje jakby przyzwolenie, a potem się wycofuje, bo przecież ma narzeczonego.
Lecz mogę powiedzieć, iż cała akcja kończy się dość ciekawie i jak można było przewidzieć szczęśliwie. Na drodze wyboru pomiędzy karierą a miłością , / tą prawdziwą/
zdecydowanie wygrywa uczucie bohaterów.

Mówiąc o zaletach mogę wymienić kilka: ciekawa fabuła, profesjonalna obsada , perfekcyjna
charakteryzacja i zabawne teksty. Mimo kilku wad, o których wspomniałem , film ten jest ciekawy. Na pewno wart obejrzenia, a jeśli wybierzecie się z drugą połówką nie pożałujecie.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Love and tańcz... ni to nasze ni amerykańskie lidka 2009-03-23


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor