Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 09:10
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


Ania&Aneta 2008-01-09


Co to takiego? Zapewne każdy słyszał o „Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy”. Fundację założył Jurek Owsiak 2 marca 1993 roku. Podstawowym celem fundacji zgodnie ze statusem jest: działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej".

Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazywana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Podstawowym elementem Finału jest granie "wielkiej orkiestry", czyli odbywające się w całym kraju (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji.

13 stycznia 2008 roku odbędzie się już 16 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja to bardzo dobry i przemyślany pomysł założycieli. Dzięki niej pomoc w leczeniu jest łatwiejsza. Z każdym rokiem do akcji zbierania pieniędzy zgłasza się więcej miast. Już nie długo i po Dobrzyniu będzie chodzić młodzież ze skarbonkami i identyfikatorami.
W tym dniu najważniejsze jest „serduszko”- naklejka w kształcie serca z nazwą fundacji. W większych miastach odbywają się licytacje rzeczy, które zostały przekazane przez aktorów, sportowców, muzyków itp.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji. A organizatorom życzymy jak najpełniejszych skarbonek i pobicia rekordu ubiegłego roku.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor