Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 01:16
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Gimnazjum przy Licealnej


Edyta Balcerowska 2006-11-14


W zeszłym tygodniu z grupą rówieśników postanowiliśmy przeprowadzić ankietę wśród klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. A.A. Kochańskiego w Dobrzyniu nad Wisłą. Dotyczyła ona coraz bliższej przyszłości tych młodych ludzi, tj. wyboru szkoły i jej profilu, jeśli jest to liceum.

Większość z nich po ukończeniu gimnazjum chce zostać uczniami liceum. Reszta uda się do szkół zawodowych i techników. Najczęściej wymienianą miejscowością kontynuacji nauki był Włocławek, a następnie już trochę bardziej oddalony Płock. Nie lada wyzwaniem będą codzienne ranne przeboje z bardzo wczesnym wstawaniem, żeby zdążyć na autobus, który nie poczeka na spóźnialskiego śpiocha. Myślę, że z tego powodu niektórzy z nich przezimują ten okres u rodziny lub w bursie. Największym powodzeniem cieszyły się wśród uczniów włocławskie szkoły takie jak: Liceum im. Marii Konopnickiej, Liceum Ziemi Kujawskiej, Liceum im. Mikołaja Kopernika, sporadycznie pojawiały się też Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Liceum im. Jana Długosza. Z płockich szkół były to: IV Liceum, oraz Liceum im. Władysława Jagiełły.

Co do profili, to najczęściej powtarzającym się był humanistyczny i jego różne odmiany (np. humanistyczno – prawny, społeczno – prawny, czy też administracyjno – prawny). W wypowiedziach często pojawiały się klasy: biologiczno – chemiczne i przyrodniczo – medyczne. Trochę gorszym powodzeniem cieszyły się przedmioty ścisłe, sporadycznie tylko występowały profile o podłożu matematycznym, takie jak: matematyczno – informatyczny, matematyczno – geograficzny, matematyczno – fizyczny, politechniczny.

Chociaż według starych porzekadeł nie należy mówić „hop” zanim się nie przeskoczy, czy też chwalić dnia przed zachodem słońca (chodzi tu o napisanie egzaminu), przybliżę Wam drodzy uczniowie szkołę najpopularniejszą według Was czyli LMK. Jest to III Liceum Ogólnokształcące we Włocławku, szkoła o chlubnych tradycjach, istniejąca od ponad 85 lat.

Po przeczytaniu broszurki tej szkoły dowiedziałam się, że uczniowie w ramach współpracy z europejskimi szkołami średnimi mają możliwość odwiedzenia Anglii, Francji, Niemiec, Szwajcarii lub Włoch. W liceum tym jest już wielu naszych „dobrzyńskich” znajomych, którzy chwalą sobie wybór, jakiego dokonali. Mam nadzieję, że i Wy będziecie zadowoleni ze swojej decyzji, ale oczywiście najpierw należy dobrze napisać egzamin gimnazjalny. Ponieważ też jestem uczennicą 3 klasy gimnazjum sobie i Wam życzę powodzenia! ( nie dziękujcie).

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
3. Ankieta na 4+ Gimnazjalista 2006-11-18
2. Parę słów... Uczeń LO 2006-11-15
1. Gimnazjalisci!!! Maturzytsa 2006-11-14


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor