Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Sobota, 19 stycznia 2019 - 17:58
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Nasza klasa


Lidia Szczypińska 2006-11-29


Nasza klasa III b to prawdziwy zbiór cudaków, dziwaków i kombinatorów. Razem tworzymy naprawdę wybuchową mieszankę charakterów, co mogą potwierdzić nauczyciele.

Wielu jest u nas znakomitych sportowców, są też poeci, chemicy, historycy i inni, uzdolnieni nieco inaczej, uczniowie. Wychowawczynią klasy jest pani Edyta Siwkowska.

Przewodnicząca- to Nikola, długowłosa blondynka, znająca zawsze wszystkie nowinki. Jest przykładną uczennicą , nigdy nie chce uciekać z lekcji, więc reprezentuje nasza klasę. W naszej bandzie mamy też szefa samorządu uczniowskiego, Huberta, który powszechnie znany jest jako Klusek. Słynie z dobrych wyników w sporcie, tłumu wielbicielek oraz organizacji nieudanych dyskotek. Klasowa „Matka Polka” to Marta, która zawsze chętnie wszystkim i to całkiem za darmo udziela korepetycji. Specyficzną postacią jest Agata P, powszechnie znana jako Aga, Przeska, Agatka, Agata-Elżbieta (źródłem informacji są jej piórniki, plecaki, notesy, podpisuje się dosłownie na wszystkim), często staje się przedmiotem żartów, czasem niezbyt udanych.

Klasowy poeta to Kacper G, może kiedyś wpadnie nam do rąk jego tomik poezji? „Pożyjemy zobaczymy”. Nasza buntowniczką jest Asia K, wygląda niepozornie, mała, drobna blondyneczka z niebieskimi oczkami, aniołek, a tkwi w niej rogata dusza. Rola szaraczka przypadła cichej jak myszka Ewelinie. Mamy w klasie bliźniaczki, spokojnie - dwujajowe, rozpoznajemy je z łatwością to Paulina i Żaneta. Nasz „drobniaczek” to Łukasz Z, zaledwie 1/10 tony.

Największym kombinatorem jest Piotrek, który ciągle zastanawia się pod jakim pretekstem wyjść ze szkoły lub gdzie umieścić nową ściągę. Jest też pani redaktor szkolnej gazetki i prezes miniprzedsiębiorstwa w jednej osobie, Kasia. Małe zoo tworzą Świstak, Jeleń i Ryś, czyli Maciek, Damian i Kacper K.

Wiele osób mogłabym jeszcze opisać, ale nie zrobię tego, aby artykuł nabrał nutki tajemniczości. Pisać o nas można w nieskończoność, bo III b to nie taka zwyczajna klasa, to my, zwariowani, pełni pomysłów młodzi ludzie, w których rękach jest przyszłość naszego miasta, województwa, kraju, a może nawet całego świata.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
5. do szatana;)))) Lidka<autor> 2006-12-11
4. Szatan Szatan 2006-12-08
3. 'Nie jestem buntownikiem choć niewiele mi się tu podoba...' Asiulla z TEJ kl:D 2006-12-04
2. "Nasza klasa" Anonim 2006-11-30
1. $wietne:)) Paulla 2006-11-30


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

KalendarzWebvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor