Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 01:02
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


"O ludziach po ludzku"


Beata Chęcka 2009-03-26


16 marca w Centrum Kongresowym 'Opery Nova' w Bydgoszczy, odbyła się gala finałowa, podczas której rozstrzygnięty został wojewódzki konkurs dziennikarski.
Uczniowie naszej szkoły również się tam pojawili...

Otóż w poniedziałek 16. wraz z panią Elą Wierzbicką i kierowcą- panem Zbyszkiem;) pojechaliśmy raniutko do Bydgoszczy. Pojechaliśmy, można by powiedzieć 'w ciemno', ponieważ nikt z nas nie znał wyników konkursu, nikt nie miał pojęcia czego się spodziewać. Szczerze powiedziawszy żadne z nas nie żywiło ogromnych nadziei na wielką wygraną, ale liczył się udział no i oczywiście przygoda.

Po wyminięciu wszystkich korków w rozkopanej Bydgoszczy, dojechaliśmy na miejsce, gdzie czekała na nas cudowna 'Opera Nova'. Pięknie przywitani, weszliśmy do środka, gdzie pokierowano nas na salę, w której cała uroczystość miała się odbyć.

Na samym początku ogłoszono wyniki (ponieważ przedstawiciele lokalnej prasy nie mieli zbyt wiele czasu;P) Wyróżniono trzy pierwsze miejsca, a także rozdano kilka wyróżnień. I tu uwaga...jedno z nich, otrzymała uczennica naszej szkoły;D panna Paulina Śliwińska, która wysłała na konkurs trzy prace wcześniej już publikowane w Nawojce;) Niestety reszcie z nas, nie udało się zająć żadnej lokaty, ale jednak udział w samym konkursie i doświadczenia z tym związane są bezcenne.

Po ogłoszeniu werdyktu odbyła się projekcja dwu filmów dokumentalnych, poświęconych pracy dziennikarskiej i drukarskiej ludzi podziemia. Później, gdy cała ceremonia
dobiegła końca, zaproszono nas do oglądania wystawy „Wolne Słowo” zorganizowaną, m.in., dzięki staraniom Jana Rulewskiego, senatora RP, a jednocześnie uczestnika wydarzeń Bydgoskiego Marca.

W czasie oglądania wystawy, poproszeni zostaliśmy o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Do tego wyznaczyłyśmy Wojtka Pekrula, który był rodzynkiem w tym babskim gronie;) Odpowiedział on na kilka pytań, po czym ustawił się do zdjęcia, które wraz z jego wypowiedziami znajdowały się nazajutrz w Kurierze bydgoskim. Tak oto minął nam czas w bydgoskiej operze, podczas rozdania nagród za konkurs "O ludziach po ludzku".

Wszystkim zwycięzcom gratuluję i zachęcam przyszłych Nawojów, Nawojki i nie tylko do brania w tego typu konkursach, bo naprawdę warto chociażby czegoś takiego doświadczyć.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor