Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Środa, 19 stycznia 2022 - 20:30
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Pali się!!!


Agnieszka & Justyna & Lena 2007-10-22


Każdy człowiek boi się ognia, ale powinien umieć sobie z nim radzić w razie potrzeby. Przeprowadzona przez nas ankieta wypadła negatywnie. Osoby zapytane nie wiedziały, gdzie w naszej szkole znajduje się sprzęt gaśniczy. W czasie pożaru szybko by wybiegły na zewnątrz.

Informujemy ich wszystkich, że na każdym korytarzu są hydranty z wężem, do którego jest podłączona woda.

Kto zauważy pożar, klęskę żywiołową lub inne miejscowe zagrożenia jest zobowiązany zawiadomić straż pożarną bądź policję albo administratora danego terenu. Po wykonaniu wymienionych czynności przystępuje w miarę swoich możliwości do gaszenia pożaru.

Gaszenie pożaru
Woda jest skutecznym i bardzo łatwo dostępnym środkiem gaśniczym. Spowoduję ona schłodzenie strefy spalania, tzw. odbieranie ciepła wskutek czego przestaje się palić. Zmniejsza stężenie tlenu w otoczeniu spalania przez powstającą z wody parę wodną, co powoduje gaszenie warunków spalania. Gaszenie wodą jest bezpieczne, o ile wiemy kiedy możemy ją zastosować.

Ewakuacja w dużych budynkach
Pierwszym etapem ewakuacji ludzi jest kierowanie ich w stronę drzwi ewakuacyjnych i opuszczeniu pomieszczenia. Powinna ona przebiec sprawnie, gdy osoby współpracują ze służbami ratowniczymi. Powinny one powiadomić społeczeństwo o zagrażającym niebezpieczeństwie. Postaraj się, aby wszyscy wyszli na zewnątrz budynku. W przypadku gdy jesteś w grupie zorganizowanej nie oddalaj się od miejsca wypadku w celu by kierownik mógł sprawdzić czy członkowie grupy opuścili pomieszczenie i budynek.


.
W przypadku nagłego zdarzenia uzyskasz
pomoc kontaktując się telefonicznie ze służbami:Pogotowie Policji 997
Straż Pożarna 998
Pogotowie Ratunkowe 999
Pogotowie Gazowe 992
Straż Miejska 986
SOS - pomoc przy każdym zagrożeniu 112

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor