Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 00:35
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


KLASA


Agata Celmer 2007-10-24


To ma ogół zbiorowość ludzka w określonym wieku, ale zdażają się wyjatki. Klasa jest podzielona na kilka grup. Niektórzy myślą, że mogą w tej klasie wszystko. Wywyższają się i rządzą. Ale czy inni też nie mają takiego prawa? Czy muszą być tylko ośmieszani i wyzywani. Oni też coś czują, nie tylko ci co myślą nie wiadoma co.

Inni tylko stoją pod klasą i obgadują rówieśników. A co by było gdyby te wszystkie osoby, które były obgadywana zaczęły by robić to samo?

W klasie jest różnie. Jest szef, zawsze znajdzie się jakiś krytykant, który tylko krytykuje innych jak tylko źle coś powiedzą. Ale jak on strzeli gafę to na niego nic nie można powiedzieć, bo zaraz zacznie krzyczeć, że każdemu może się zdarzyć.

Zazwyczaj każdy uczeń mówi o swojej klasie że jest zgrana. To guzik prawda. Kiedy się zbliża jakieś święto i trzeba wymyślić jakaś piosenkę, albo wiersz nie ma nikogo kto by się tego podjął. Jak znajdzie się taka osoba i zada sobie trud, niektórzy mówią "a ja to bym wymyślił lepiej". Ale czy na pewno? Plusy są takie, że zazwyczaj każdy w klasie ma swoje miejsce. Wykonuje określone zadanie i ma dużo kolegów i koleżanek.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. hmm nawojka91 2007-10-31
1. Asia Anonim 2007-10-26


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor