Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 00:46
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


,,Podaj mi dłoń...”


2006-11-19


Niewiele osób wie, ale w nasza szkoła przystąpiła do programu (nie jest to „Pakiet Wrześniowy”, w którym także uczestniczymy) „Uczeń z klasą” zorganizowanego przez Gazetę Wyborczą. Założenia tego przedsięwzięcia polegają na rozwijaniu zainteresowań, podejmowaniu inicjatyw. Do takiego działania zgłaszały się zespoły (od jednej do sześciu osób) pod opieką nauczyciela.

Projekty uczniów dzielą się na trzy grupy tematyczne:
-Badam świat (projekty naukowe);
-Jestem twórcą ( projekty artystyczne);
-Pomagam innym (projekty społeczne).
Uczestnicy będą prezentować swoje dokonania w internecie, w postaci bloga.

Młodzież z naszej szkoły także przystąpiła do jego realizacji. Nasz projekt zaliczamy do grupy „Pomagam innym”. Nazwałyśmy go ,,Podaj mi dłoń...”. Jego celem jest objęcie wolontariatem naszej koleżanki ze szkoły Eweliny Dąbrowskiej. Jest to dziewczyna z porażeniem mózgowym. Spróbujemy otworzyć jej okno na świat, a także wspomóc materialnie (paczki okolicznościowe, np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia). Być może Ewelina będzie potrzebowała sprzętu do rehabilitacji (ale o tym dowiemy się w najbliższym czasie).

Plany mamy ambitne... Nasz zespół składa się z sześciu dziewczyn, które chcą zmienić świat na lepsze i wnieść odrobinę szczęścia oraz radości do życia innych. Akacja już ruszyła. Spotykamy się z Eweliną (bardzo fajna dziewczyna). Na blogu są notki (co robimy?, jakie plany?). Aby zrealizować nasz projekt potrzebujemy także sponsorów, co prawda mamy różne pomysły, jak zebrać te pieniądze, ale to wszystko mało, a każdy grosz się liczy. Nasze zadanie musimy wykonać do 30 kwietnia 2007 roku. Do tego czasu trzeba dokonać publicznej prezentacji rezultatów. Przed nami wielkie wyzwanie, dużo pracy i możliwość zobaczenia uśmiechniętej koleżanki. Życzcie nam szczęścia.

Adres bloga http://uczenzklasa.gazeta.pl/hugoliny91/ to tu można znaleźć do nas kontakt. Zapraszamy do czynnego zaglądania na tą stronę:)

Joan

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor