Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 19 października 2018 - 18:17
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Pakiet Wrześniowy


2005-12-22


Nasza szkoła od pewnego czasu bierze udział w programie Fundacji Komandor: „Pakiet Wrześniowy”. Akcja ta polega na rozwijaniu cech przedsiębiorcy w młodych ludziach.

Uczniowie gimnazjum tworzą fikcyjną spółkę, która działa na zasadach prawdziwej. Głównym celem działalności tejże firmy jest sprzedaż i dystrybucja artykułów szkolnych wśród uczniów i rodziców.
Opiekę nad naszą pracą sprawują: pani Anna Masztakowska i pani Elżbieta Wierzbicka. W chwili obecnej w „zabawie” uczestniczy 19 osób. Podzieliliśmy się na sześć działów, każdy zajmuje się czymś innym. Są to: dział Administracyjno – Personalny, dział Finansowo – Księgowy, dział Informatyczny, dział Marketingu, dział Sprzedaży i Obsługi Klienta, dział Zaopatrzenia. Każdy dział ma swojego dyrektora, który odpowiada za pracę poszczególnej komórki miniprzedsiębiorstwa. Odpowiadają oni bezpośrednio przed prezesem firmy.
Spotykamy się co tydzień, w poniedziałek. Po każdym spotkaniu nasi opiekunowie muszą wysłać raport z zajęć do Fundacji Komandor. Za te sprawozdania jesteśmy „rozliczani”. To „rozliczanie” polega na przyznawaniu punktów naszej firmie. Bo gdybyś jeszcze nie wiedział w projekcie bierze udział wiele szkół i jakoś trzeba wybrać tą najlepszą. Punkty przyznawane są m.in. za: wyżej wspomniane raporty, prowadzenie strony miniprzedsiębiorstwa, udział w konkursach. Możemy się poszczycić pewnym sukcesem, a mianowicie projekt naszego logo zakwalifikował się do III etapu konkursu na logo miniprzedsiębiorstwa. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Fundacji Komandor http://www.fundacja.komandor.pl

pakietowicze :)

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

KalendarzWebvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor