Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 00:03
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Szkoła


Bartek Urbański 2009-01-22


Szkoła... Jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów, zaraz po polskim Sejmie. Uczniowie, nauczyciele, lekcja, przerwa, oceny i tak dalej.Nasza Codzienność- młodych Polaków. Jesteśmy trapieni, dręczeni, czasem nawet i szantażowani przez nauczycieli.

Każdy z nas chciałby wiele zmienić, zburzyć ją i postawić na nowo... Na korytarzu po lekcjach często mówimy jacy z nich "frajerzy" (i wiele innych epitetów, których z powodów cenzuralnych wymienić nie mogę).

Jesteśmy pewni ze gdybyśmy to my uczyli czy też wychowywali uczniów było by o niebo lepiej, wydaje mi się, że to prawda.

Niektórzy z naszych wychowawców zachowują się jakby nigdy do szkoły nie chodzili. Zero wyrozumienia... nie potrafią zrozumieć pewnych rzeczy, które my przeżywamy w okresie dojrzałości.

To błąd, nie oszukujmy się. Na przykład: miałem głowę w chmurach bo myślałem o Ukochanej i zapomniałem zeszytu... Normalna rzecz w tym wieku.

Nie rozumiem czemu to nie jest powód, dla którego nie mogliby podarować tej jedynki... w XXI w. jest wiele rzeczy, przez które nie możemy w 100% wykonać naszych obowiązków. Lecz to jest punkt widzenia uczniów :)

Teraz pomyślmy jak czują się nauczyciele.
Poniedziałek, godzina 8.00, dzwonek, jak myślicie co myśli na przykład nauczycielka, która od samego rana ma lekcje z III "a"... "O mój Boże, i znów oni. Urbański jak zwykle robaki w tyłku razem z Rutkowskim, Witkowski będzie się darł, Pekrul rozmawia... Po co ja ich uczę? 3/4 lekcji przegadają lub prześpią".
Osobiście współczuję, bo wiem jak to jest u nas w klasie. xD

Niektórzy może myślą też tak: "Krzysiu i te jego pytania, nie jestem jakąś encyklopedią żeby znać odpowiedzi na takie pytania. Papaj znów będzie się z czegoś śmiał albo bawił dziurą w mapie, Śliwka... znów pomalowana, ehh... za jakie grzechy?"

Czy aby tak czasami nie jest? Pomyślmy, i my uczniowie jak i nauczyciele... Oboje chcemy coś zmienić, chcemy zawsze lepiej dla siebie. Niestety, tak się nie da. Musimy iść na kompromis, to jak rozwiążemy ten problem zostawiam Wam...

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ;-) Paulla 2009-01-22


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor