Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Poniedziałek, 24 wrzesnia 2018 - 09:25
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


,,W tym domu nigdy nie gaśnie ogień..."


Marta Kowalska 2008-11-28


Pisząc dziś pracę domową na język polski, doszłam do wniosku, że mam jakiś pomysł na artykuł. Mieliśmy napisać jak rozumiemy zadnie, które zawarłam w tytule. Wiele osób pewnie zrozumie to inaczej niż ja. Rozumiem, to i w pełni szanuje.

Wracając jednak do zdania, rozumiem je jako fakt, że w tym domu nigdy nie gaśnie miłość. Uważam też, że jest ona najsilniejszym fundamentem.

Dom. Każdemu z nas to słowo kojarzy się inaczej. Jednym z murowanym budynkiem, wygodną kanapą, innym z ciepłym obiadem, jeszcze innym tak jak zresztą i mnie, dom kojarzy się z rodziną i pozytywnymi uczuciami.

Nie zapominam jednak o zwierzakach, które z niecierpliwością oczekują na mój powrót. Najważniejsza jest w tym wszystkim jest dla mnie rodzina. Rodzina, w której nigdy nie gaśnie miłość. W wielu trudnych chwilach, kiedy nadzieja zaczyna powoli umierać, a siły do walki słabnąć, wiem dobrze i wy też wiecie, ze rodzina, bliska czy daleka zawsze was wesprze.

Ciepło i wielokrotnie wymieniana miłość daję olbrzymią siłę. Przez wzgląd na nią, dajmy na to, rodzice potrafią wybaczyć swoim dzieciom ich najróżniejsze postępki. Dom rodzinny jest szkatułką, w której trzymamy swoje najcenniejsze skarby. Czasami nie dogadujemy się z nimi, czasami bywają gorsze momenty.

Oni dali nam życie. Szanujmy ich za wszystko, co dostaliśmy, póki możemy, bo nigdy nie wiadomo ile czasu będziemy mieć na to.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ;p Anonim 2009-11-24


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

KalendarzWebvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor