Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Sobota, 29 stycznia 2022 - 13:42
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Czy warto wierzyć w bajki?


Agata Kozłowska 2009-02-26


Pamiętacie, kiedy byliście małymi dziećmi i wierzyliście w bajki? Te marzenia o tym, jak będzie wyglądać wasze życie: biała sukienka, uroczy książę, który zabierze Was ze sobą do swojego zamku na wzgórzu.

Kładliście się wieczorem do łóżka, zamykaliście oczy i całkowicie, niezaprzeczalnie w to wierzyliście. Święty Mikołaj, Zębowa Wróżka, uroczy książę- byli tak blisko, że niemal mogliście ich poczuć.

Ale w końcu dorastasz, pewnego dnia otwierasz oczy i bajki znikają. Większość ludzi zamienia je na rzeczy i ludzi, którym można ufać. Ale rzecz w tym, że trudno całkowicie zrezygnować z bajek, bo niemal każdy ma tę odrobinę wiary i nadziei, że pewnego dnia otworzy oczy, a bajki staną się jawą .

Na koniec dnia, wiara to zabawna rzecz. Pojawia się wtedy, kiedy najmniej jej oczekujesz. To tak, jakbyś pewnego dnia po prostu odkrył, że bajki mogą różnić się od twoich snów.

 Zamek, cóż, może nie być zamkiem. I jest już takie ważne i żyli długo i szczęśliwie, ale szczęśliwie teraz.

Widzisz, raz na jakiś czas, człowiek może cię zaskoczyć. I raz na jakiś czas, człowiek może ci nawet zaprzeć dech w piersiach..

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor