Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 23 stycznia 2022 - 14:09
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Miłość przez Internet?


Paulina Śliwińska 2009-01-08


Kiedy się zakochamy cały świat wydaje nam się piękny. Patrzymy przez przysłowiowe „różowe okulary”. Jednak czy możemy zakochać się w osobie, której nigdy w życiu nie widzieliśmy?

Moim zdaniem nie do końca. Przecież żeby kogoś naprawdę pokochać trzeba tę osobę znać. Z każdej strony. No chyba że jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Ale nawet i tak potem musimy się upewnić czy dana osoba jest warta naszego uczucia.

Miłość przez Internet... Często Wam się to zdarza? Moim skromnym zdaniem taka miłość nie jest prawdziwa. Skoro nigdy nie widzieliśmy, nie słyszeliśmy tego człowieka to jak możemy go kochać?

Nie znamy barwy jego głosu, mimiki, mowy ciała. A są to rzeczy ważne. Przynajmniej ja tak uważam. Jeśli przez Internet komunikujemy się tylko na początku znajomości to ok, rozumiem.

Gorzej jest jednak, gdy nie mamy możliwości spotkać się z ukochaną/ukochanym, bo mieszka zbyt daleko. Wtedy sprawy się komplikują, prawda? Owszem, można raz czy dwa przejechać 300 kilometrów, bo akurat nadarzy się okazja, ale ile tak można?

Taka znajomość nie może trwać wiecznie. W końcu jednej osobie się to znudzi i może wtedy skończyć „związek” ot tak. Bo przecież czemu nie? Nie będzie z tego żadnych konsekwencji, bo nigdy nie było to na poważnie. A my nie przyjdziemy do tego kogoś do domu i nie zrobimy awantury, bo przecież za daleko.

Przelotna znajomość, flirt? Owszem. Ale nie miłość.
Chociaż z drugiej strony jeśli tak bardzo nam będzie zależało i drugiej stronie również to jest szansa jedna na milion, że to się uda.

Musielibyśmy wytrzymać jeszcze kilka lat, a potem znaleźć jakieś rozwiązanie. Może studia w jednym mieście? To byłby dobry pomysł.

Musimy pamiętać, że nigdy nie jesteśmy do końca pewni kto siedzi po drugiej stronie.
Może być to jakiś zboczeniec, któremu zależy tylko na tym, aby nas wykorzystać. Trzeba być ostrożnym.

Podsumowując...nie jestem zbytnio za tego typu miłością. Chyba wolę doświadczyć tego uczucia w realu. ;-)

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. net Anonim 2009-11-27
1. co do tego ze niejt to milosc prawdziwa JA 2009-01-25


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor