Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 23 stycznia 2022 - 12:43
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Po prostu jesień


Kasia Marczewska 2009-10-01


Jeszcze nie tak dawno wygrzewaliśmy się w promieniach słońca, beztrosko spacerując przy brzegu morza czy jeziora... ach... jeszcze nie tak dawno narzekaliśmy z powodu zbyt upalnej pogody, a teraz?

Teraz przyszła jesień, narzekamy na wiatr, który wieje prosto w nos, narzekamy na brak słonecznych dni. No cóż, taka poro roku... Wielu z nas twierdzi, że jesień to ‘’beznadziejny czas’’, przynoszący przygnębienie, a moim zdaniem jesienią także możemy być szczęśliwi i mówię Wam to pomimo tego, że teraz jestem przeziębiona. ;)
‘’Wiosna, lato, jesień, zima... to się nigdy nie zatrzyma’’.
Każda z tych czterech pór roku potrafi urzec nas swoją urodą, trzeba to tylko dostrzec. A skoro mowa o jesieni... tylko w tej porze roku kolorowe liście z drzew spadają, spadają także kasztany. Częste deszczowe popołudnia to doskonały czas dla nas uczniów na naukę, na którą przeważnie brakuje nam ochoty, bo przecież mamy tyle innych zajęć ;P. Dni jesienią stają się coraz krótsze, ale za to dłuższe są wieczory...
Zimą chłopacy zawsze obrzucali nas dziewczęta śnieżkami, natomiast jesienią, lubią co niektórzy z nich wrzucać nam za kaptury garści liści ;P. Dużo osób lubi zbierać te piękne, barwne liście, by wykorzystać je m.in. do dekoracji domu, gazetki szkolnej, dzieła artystycznego itp. Zabawa w liściach z przyjaciółmi też jest bardzo fajna ;).
Deszczowe dni często wywołują przygnębienie i depresje, można sobie jednak z tym poradzić. Ja proponuję spotkania ze znajomymi, bo miłe grono zawsze poprawia humor. Są jednak różne sposoby, by nasz zły nastrój uległ zmianie. Mam nadzieję, że będziecie potrafili cieszyć się jesienną porą i nie popadniecie w depresję. Proponuję ubierać grubsze cichy, aby nie zachorować, dbajcie o swoją odporność ;)

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor