Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 23 stycznia 2022 - 14:13
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Przyjaźń


Aleksandra Błażejewska 2009-11-09


Przyjaźń - czy jeszcze istnieje coś takiego jak przyjaźń w naszych czasach? Ludzie żyją w ciągłym pośpiechu dla wielu liczy się tylko praca i pięniądzę, niektórzy nie mają czasu dla swojej najbliższej rodziny, a co tu mówić dla przyjaciół.

Nie powinno tak być, oczywiście praca jest ważna i dobrobyt też, ale każdy człowiek powinien znaleźć czas dla swojego przyjaciela jeśli oczywiście ma kogoś takiego. Przyjaciel jest nam potrzebny, możemy się z nim podzielić swoimi problemami jak i sukcesami.

W czasach szkolnych bardzo czesto dziewczyny mają swoją najbliższą przyjaciółkę. Spotykają się po lekcjach, plotkują co się dziś wydarzyło się w szkole, jaki chłopak się jej podoba :), jaki nauczyciel się na nią 'uwziął' itp.

Nastolatki ze swoimi problemi nie idą do mamy, lecz właśnie do swojej przyjaciółki, oczywiście do dobrej przyjaciółki, która po chwili się nie odwróci, obgada cię Cię za plecami i wyda twoje tajemnice, któymi się z nią podzieliłaś.

W każdej przyjaźni czasem mogą pojawić się pewne konflikty, bo każdy z nas ma inne poglądy, ale ważne jest żeby dojść do porozumienia i nie chować urazy do przyjaciela/przyjaciółki. Trzeba ze sobą dużo rozmawiać, w ten sposób na bieżąco wyjaśnia się problemy.

Prawdziwa przyjaźń polega na wzajemym szacunku i zaufaniu.

Pomyślmy o swoim przyjacielu/przyjaciółce co byśmy bez nich zrobili? :)
Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ... Anonim 2009-11-10


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor