Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 08:15
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Z nadzieją na lepsze jutro..


2009-12-06


Co za świat.. raz jest źle raz dobrze. Jednego dnia uśmiech a kolejny miesiąc łzy, żal ból i smutek. Łudzimy się, że kolejny dzień będzie lepszy niż ten poprzedni.. Dlaczego? ... Dlaczego człowiek rani drugiego człowieka? Nie wiem.. może tak musi być?

Nie okłamujmy się. Jesteśmy skazani na drugiego człowieka. Sami jesteśmy zbyt słabi, by stawić czoła życiu i jego przeciwnościom. I dobrze, że tak jest!

Czemu zawsze dziewczyna bardziej przeżywa rozstanie niż chłopak? Dlaczego !!?? Nie potrafię tego zrozumieć.

Jak wytłumaczyć przyjaźń? Słowa kierowane do kogoś.. ta cała nieprawda. 'Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach, i wzajemnie kontaktach'.. możemy uznać to za myśl przewodnią, ale czy zawsze to się sprawdza?

Okazuje się, że człowiek ma wiele twarzy. Nie potrafi powiedzieć tego, co tak naprawdę czuję.. fascynuje go komunikacja niewerbalna. Są chwile, w których wydaje nam się, że jest w nas dwóch różnych ludzi.

Pierwszy z nich to ten, który wydaje mu się, że wszystko idealnie czyni i tego człowieka ukazujemy światu.

Jest też i ten drugi, którego się wstydzimy, i tego ukrywamy. W każdym z nas istnieje coś takiego jak niepokój i dystans wewnętrzny. Każdy chciałby być dobry, idealny.. okazuje się że dokonuje czynów, których sam często nie rozumie.

Dlaczego tak jest? Może dlatego, że człowiek nie jest aniołem, Bogiem, istotą wszechwiedzącą, ani robotem, jest pielgrzymem w dalekiej, długiej drodze swojego życia.

Każdy z nas ma wady i zalety.. Nasze słabości czynią nas łagodnymi i wyrozumiałymi w stosunku do innych. Jednak ten kto jest egoistą nie widzi u siebie żadnych wad. Egoista, zarozumiały ktoś kto jest niezdolny wczuć się w innych, ma serce z kamienia, nie potrafi współczuć.

Jak tak można?? Czemu niektórzy nie potrafią wybaczać? Chyba tego nie wie nikt.. trzeba się z tym pogodzić, bo nikt nie ma na to wpływu.. Trzeba czuć własną potrzebę zmienienia się.. My jedynie możemy się uśmiechać, promieniować i dawać pozory, że jest zajefajnie!

Uśmiechać się!, bo uśmiech jest najprostszą drogą do ludzkich serc. I tego się trzymajmy..
hogita ;-)Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ;] Anonim 2009-12-19


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor