Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 01:30
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Współczesna młodzież


Norbert Bąkowski 2010-11-21


-Jaka jest dziś młodzież? Na to i wiele innych pytań odpowie mój gość pani
Barbara B. Jest to osoba w starszym wieku, a mianowicie ma 84 lata i do setki tuż, tuż. Mimo upływu tylu wiosenek i zim zresztą też, ma ona ogromne poczucie humoru i doskonałą pamięć co w tym wieku graniczy z cudem. Posiada ona wielkie doświadczenie jeśli chodzi o młodzież. A dlaczego? Sama nią kiedyś była mimo iż było to bardzo, bardzo dawno temu to jeszcze dużo pamięta z tego okresu. Ale przejdźmy do sedna. Zobaczmy czy babcia jest w domu. O jest dobrze trafiliśmy, bo rzadko można ją spotkać w tych godzinach w domu.
-Dzień dobry.
-Dzień dobry wnusiu.
-Czy zgodzi się pani udzielić odpowiedzi na kilka moich pytań?
-A co ja obca? Tyle lat, tyle lat cie wychowywałam, a ty do mnie na pani. Zgłupiałeś wnuczek! Dawaj tylko szybko bo zaraz będzie 5184 odcinek ,,Mody na sukces”.
-Przejdźmy do pierwszego pytania. Co myślisz o współczesnej młodzieży?
-A co ja mogę myśleć? Te dziewczyny odchudzają się, później anoreksja, a przecież staropolskie przysłowie głosi ,,Grube jest piękne”. Spójrz na mnie! Chodzą w ciuchach z dzieciństwa pępki, cycki, cztery litery na wierzchu. Piją, palą, przeklinają. Boga się nie boją, a on wszystko widzi, wszystko wie.
-A może zauważyłaś coś pozytywnego, Babciu?
-Oczywiście, że tak ty np. jesteś grzeczny, dobrze się uczysz, nie pijesz, nie palisz, zawsze przyjdziesz porozmawiać z babcią, zwłaszcza po 15. kiedy to dostaje rentę.
-Jak uważasz młodzież była lepsza kiedyś czy teraz?
-Pewnie, że kiedyś była lepsza. Za moich czasów młodzież się tak nie zachowywała. Teraz tyle się słyszy w telewizji o wandalach, o młodych dziewczynach w ciąży, narkomanach, w ogóle to ta dzisiejsza młodzież to bez używek to się nie umie zabawić.
-Więc podsumowując widzę, że nie masz dobrego zdania o dzisiejszej młodzieży. Może zbyt pochopnie nas oceniasz. Mam nadzieje, że kiedyś zmienisz o nas zdanie. W końcu nie wszyscy są tacy źli.
-Dziękuję za udzielenie wywiadu babciu.
-Nie ma za co wnusiu, zaraz ,,Moda na sukces”
-Do widzenia.
-Do widzenia wnuczuś!

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor