Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 23 stycznia 2022 - 14:10
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Czy życie bez fantastyki byłoby nudne?


Agata Kozłowska 2010-03-16


Fantastyka to twórczość, która całkowicie rezygnuje ze świata rzeczywistego. Ukazuje świat w innym wymiarze, wprowadza elementy nierealne, które nie występują w prawdziwym świecie. Odpowiedzi na to pytanie jest tyle ile ludzi na ziemi.

Warunkiem istnienia sztuki fantastycznej jest zaakceptowanie świata nierzeczywistego, ten kto uwierzył, bądź uwierzy w wilkołaki, wampiry, krasnoludki itp. Z pewnością tą fantastykę lubi (polubi). Pomysły na książki, filmy itp. Ludzie biorą przede wszystkim z głowy, ale niezaprzeczalnie pomaga im w tym: mitologia, legendy, wierzenia ludowe czy Biblia.

Z takim światem spotykamy się na co dzień. Przykładem ze świata komputerów mogą być gry, w których ukazują się stwory, elfy walczące ze sobą. Ze świata książek np.; Harry Potter.
Miłośnicy tej książki z pewnością chcieliby uczęszczać do Hogwartu - szkoły magii i czarodziejstwa. W piękny sposób książka ta ukazuje , że zawsze miłość, przyjaźń i dobro przezwycięży zło.

Każdy z nas żyje według pewnego schematu, dni nie wiele się od siebie różnią, fajne jest oderwanie się od tej rutyny. Pozwala ona na odreagowanie stresów czy też zapomnieniu o codziennych problemach. Fantastyczne historie, często zawierają prawdy, które można zastosować normalnym, rzeczywistym świecie.
Kiedyś taką rolę pełniły baśnie i bajki, które miały nauczać młodą społeczność co jest dobre a co złe, ukazywały ludzkie słabości.

Jednak są ludzie, którzy nie akceptują tej twórczości. Twierdzą, że oglądanie lub czytanie książkę fantastycznych jest tylko zabijaniem czasu, ponieważ po 2 czy 3 godzinach filmu muszą znowu wrócić do rzeczywistości. Tłumaczą, że życie bez fantastyki może być także ciekawe i lepiej jest realizować swoje marzenia, pasje oraz poznawać nowych ludzi.

Taki sposób myślenia jest równie dobry jak i ten pierwszy. Na szczęście każdy z nas jest inny, ma inne poglądy, teorie, przekonania i z czystym sumieniem może wybrać to, co dla niego najlepsze.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor