Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Sobota, 29 stycznia 2022 - 14:11
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


DEMOTYWATORY


Karolina Rybarska 2010-05-22


Ostatnio w Internecie można zauważyć szerzenie się nowego trendu – oglądania i tworzenia demotywatorów. Obrazków przedstawiających sceny z życia codziennego ze złośliwymi, cynicznymi lub też innymi, ale rozśmieszającymi podpisami. Głównie wśród młodzieży stały się jednym z głównych tematów na przerwach międzysekcyjnych, o czym mogę powiedzieć z własnego doświadczenia.

Pierwowzorem demotywatorow są motywatory – plakaty tworzone przez wielkie amerykańskie firmy, przedstawiające piękne obrazy i grafiki z optymistycznymi podpisami. Ich celem jest podnoszenie na duchu pracowników i zachęcanie do efektywniejszej pracy.
Jak można się spodziewać zachęciły również do tego, że czasami, aż za bardzo pozytywnym motywatorom stworzono złośliwą „karykaturę” – demotywatory.

Ich budowa jest bardzo prosta. Tak jak pierwowzory posiadają czarne tło, na którym znajduje się obrazek. Dodatkowo otoczony białą ramką z trafnym podpisem na dole.

„Mało kto zdaje sobie sprawę z wagi tego zjawiska, które niektórym może wydawać się głupią modą, a które jest w istocie ewenementem społecznym na skalę krajową – wszak to w kraju nad Wisłą zdobyły największą chyba popularność.”

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor