Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 08:32
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Gadu- Gadu


Kingasłoneczko 2010-05-17


Z pewnością gdybym przeliczyła archiwum rozmów gg na artykuły wyszłoby ich ok.30. Nie więcej, gdyż 30 dni temu kasowałam całą historię. Jak wiadomo Gadu- Gadu to darmowy(ale oczywiście trzeba posiadać internet za, który płacimy) komunikator internetowy. Spędzamy przed nim większość popołudnia.

A co dokładnie my jako młodzież robimy używając go? Przekazujemy sobie pracę domowe, informacje na temat sprawdzianów, wysyłamy linki do filmików, muzyki, obrazki, rozmawiamy( a raczej jak sama nazwa komunikatora wskazuje gadamy) o wszystkim i o niczym. Poprzez opis gg możemy wyrazić swojego samopoczucie danego dnia, umieścić jakąś sentencje, co tylko chcemy. Dodatkowo ten komunikator został wyposażony w radio z wachlarzem różnych rodzajów muzyki do wyboru, każdy może dodać do swojego kontaktu avatar, który będzie nas w pewien sposób wyróżniał spośród innych znajomych.
Muszę stwierdzić, że posiadanie gg to duża swoboda. Kiedyś podczas nieobecności w szkole trzeba było iść do koleżanki, wziąć zeszyty i spisać lekcje, po czym z powrotem je odnieść. Dziś, jeżeli nie jest to długa nieobecność dzięki uprzejmości koleżanki bądź kolegi można dostać notatkę z lekcji przez internet bądź, jeśli mamy naprawdę bardzo uprzejmych kolegów skanują nam zeszyt z notatką i wysyłają przez gadu jako plik. Komunikatory to także dobra rzecz ze względu na to, że odległość między rozmawiającymi jest naprawdę nieograniczona. Są jednak minusy. Często zbyt dużo czasu spędzamy użytkując je pisząc o rozmaitych głupotkach i bzdetach, kiedy to moglibyśmy zając się nauką. No, ale co złego to nie my!

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor