Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 07:57
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Wciąż te reklamy...


Blondaskinia 2008-01-22


Czy długie, powtarzające się reklamy są dla Was równie irytujące tak jak dla mnie? Najczęściej pojawiają się kiedy oglądamy film, jest główna akcja, zaraz coś niebywałego się zdarzy, a tu nagle ciach - reklama!

W tym momencie większości oglądających wykrzywia się ze złości. Reklamy mają to do siebie, że nim się skończą, zapominamy jaki film oglądaliśmy.

Niektóre reklamy są zabawne i chce się je oglądać, ale oczywiście nie w nadmiarze. Znacznie bardziej przyjemne są reklamy w gazetach, które wystarczy po prostu ominąć (i nie skrzeczą).
W telewizji przebieg przerywników jest następujący: na samym początku są bloki prezentujące różnego rodzaju produkty, potem zwiastuny filmów, które możemy obejrzeć dziś, jutro lub za kilka dni, następnie znów powracamy do produktów i jak dobrze pójdzie, zobaczymy kawałek filmu.
Często jest oczywiście tak, że gdy wyskakuje nam przed oczy reklama, to przełączamy się na inny kanał i do pierwszego, oglądanego już programu po prostu nie powracamy.

Trzeba się jednak przyzwyczaić do gadającej margaryny lub cudownego płynu do naczyń, dzięki któremu za jednym machnięciem szmatką nasza patelnia będzie (podobno) błyszczała jak diament.
Musimy jednak wiedzieć, że reklamy to również informacja (czasem uczciwa) i bez nich nie wiedzielibyśmy o istnieniu wielu produktów.
Jest jeszcze jeden plus reklam. Otóż jeśli ktoś ma problem z uśpieniem dziecka, należy zaparkować je przed telewizorem, w którym właśnie emitowane są reklamy. Skutki oczywiście będą pozytywne, dziecko szybko zaśnie.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ;p beata 2008-01-24


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor