Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 08:21
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Niebezpieczna sieć?


Beata Chęcka 2009-01-22


Internet, bo o nim tu mowa.
Panuje przekonanie myślę, że szczególnie wśród osób starszych (czytaj nasi rodzice), że internet to postępowe i użyteczne urządzenie, jednakże bardzo niebezpieczne. Zdania są co do tego podzielone, jednak moim zdaniem internet ma tak jak wszystko swoje plusy i minusy.

Zgadzam się z tym, że internet jest niebezpieczny, ale uważam też że dopóki ma się kontrolę nad tym, do czego wykorzystujemy, to nie mamy się czego bać;)Bo jeśli ktoś ma nad sobą pełną kontrolę, to umie bezpiecznie korzystać z tego co ma.

Weźmy na przykład czaty. Nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie, ale jeśli będziemy czujni i będziemy wiedzieli kiedy rozmowa przybiera nieodpowiedni charakter, możemy ją zwyczajnie zakończyć. Trzeba po prosu być trochę ostrożnym, nic więcej.

Ciemna strona internetu i w ogóle samego komputera, przejawia się też tym, że jak już zasiądziemy przed monitorem to nigdy nie możemy skończyć. Wiem z własnego doświadczenia, że "wołami" mnie od komputera nie można odciągnąć, bo tu zawsze jest coś do zrobienia, do sprawdzenia..o ktoś właśnie wszedł na gadu, no to jeszcze chwilkę. To jest jak nałóg, ale nad tym też trzeba umieć panować.
Jeśli sami nie będziemy chcieli, to nikt nas nie wyzwoli od tego typu przyzwyczajeń.

Zdarza się też czasem, że młodsze rodzeństwo, które dopiero co stawia pierwsze kroki w internecie, niechcący wejdzie na jakąś "nieładną" stronę i natknie się tam na filmy pornograficzne itp.
Tak to nie jest już rzecz, którą potem możemy odkręcić, bo czasem te treści zostają w pamięci "maluchów" na długo. Zatem najlepiej nie dawać im wchodzić do internetu, zanim nie osiągną wieku, w którym już zaczną coś niecoś rozumieć.;)

Oprócz zagrożeń, wirusów i niepożądanych treści, w internecie jest mnóstwo ciekawych portali, są fora tematyczne i inne strony, które dostarczają nam informacji na lekcji i są niejako rozrywką.
Z resztą młodzież XXI wieku wie, co można znaleźć w internecie. Oczywiście, ważne też jest umiejętne korzystanie z tych "dóbr", o ile można to wszystko tak nazwać ;))

Podsumowując... internet jest fajną sprawą, jeśli potrafimy umiejętnie z niego korzystać. Nieuwaga, czy "szukanie przygód" kończą się niekiedy tragicznie, dlatego nie zawadzi być czujnym.
Ponadto jest wiele świetnych portali, ale pamiętajmy, żeby nie dać się zwariować i nie zapuścić korzeni przy komputerze:D

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Dlaczego? Urban 2009-02-01


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor