Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Środa, 19 stycznia 2022 - 21:49
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Warto chodzić do szkoły


Beata Chęcka 2007-11-09


Często się na pewno zastanawiacie, czy warto chodzić do szkoły? Jest to pytanie, które nas młodych, nurtuje nie od dziś (zresztą nie nas pierwszych i nie ostatnich:)). Ja uważam, że warto chodzić do szkoły. Choć dla większości uczniów moja postawa jest zapewne niezrozumiała lub co gorsza twierdzą oni, że jestem niespełna rozumu:P postaram się by kilka moich argumentów zmieniło wasze zdanie albo ukazało szkołę w pozytywnym świetle.

Pomyślcie sobie co byście robili w domu, gdy tak naprawdę powinny trwać lekcje? Hmm...na pewno by sie coś znalazło, ale.. właśnie. Ale po jakimś czasie zaczęłoby to być nudną, monotonną czynnością, która niewątpliwie by Wam się znudziła. Wiem z własnego doświadczenia, że wszystko ma swoje dobre strony, kiedy korzysta się z tego z umiarem.

Kolejna sprawa to przyjaciele. W szkole obraca się wielu naszych rówieśników, a wśród nich na pewno czeka jakaś wyjątkowa osoba. Bo jak wiadomo, człowiek potrzebuje bliskości drugiego człowieka.
Szkoła to nie tylko ,,początek przyjaźni", ale również miejsce gdzie zawiązują się pierwsze miłości, które (jak wiem od rodziców) są najmilej wspominane po latach, a czasem nawet trwają dłuuugo kończąc sie ślubem.

Ach...zapomniałabym! W szkole się uczymy:) no jasne! Podczas zajęć lekcyjnych możemy nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy, które w przyszłości się przydadzą. Oprócz tego możemy rozwijać swoje zainteresowania na dodatkowych kółkach zainteresowań.

Uczymy się tu także jak korzystać z dobrych i złych wartości oraz wyrabiamy w sobie pozytywne nawyki takie jak na przykład obowiązkowość, punktualność itp.

Myślę więc, że warto chodzić do szkoły, bo ,,czym bez szkoły byłby świat"? Jest to niewątpliwie miejsce, gdzie możemy miło i pożytecznie spędzić czas, poznać nowych ludzi i przygotować się do dorosłego życia. Mam teraz cichą nadzieję, że udało mi się choć troszkę Was przekonać do tego że warto chodzić do szkoły lub chociażby postawić ją w pozytywnym świetle.

Beti;)

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. ... blondaskinia 2007-11-12


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor